Утеплення Вашої оселі: що обрати мінвату чи пінопласт?

Давньою суперечкою між будівельниками є вибір між пінопластом і мінеральною ватою. Чим краще утеплити стіни? Прихильники того й іншого методу утеплення приводять кожен свої аргументи на користь обраного матеріалу. Щоб зрозуміти, який матеріал краще обрати, потрібно розглянути характеристики утеплювачів. Адже, обидва є дуже близькі за своєю теплопровідністю, проте пінополістирол і мінеральна вата мають істотні відмінності у використанні і ряді інших характеристик.

1.Теплопровідність.
У пінопласту він в середньому складає 0.035 Вт/(м•К), у мінеральної вати в середньому - 0.036 Вт/(м•К). Різниця дуже незначна, а отже ця характеристика не допоможе зробити вибір.

2. Звукоізоляція.
Пінопласт фактично не поглинає сторонні звуки. Мінеральна вата є одним з найкращих матеріалів для шумоізоляції. Вона з меншою щільністю гарно поглинає повітряні шуми, а вата, що має більшу щільність, краще поглинає ударні шуми. Цей фактор є достатньо важливим для комфортного та спокійного життя.

3 .Вогнестійкість.
Вогнестійкість це точно не про пінопласт. При найменшому контакті з вогнем він загоряється, немов сірник, а отже врятувати помешкання у випадку пожежі фактично неможливо, оскільки з пінопластом вогонь поширюється дуже швидко та виділяє токсичні речовини. Мінеральна базальтова вата - це тверді гірські породи, а отже це негорючий матеріал навіть при високих температурах. Температура плавлення її складає більше, ніж 1500 °С. Будинки утеплені ватою є безпечнішими. Також при високих температурах мінеральна вата не виділяє токсичних речовин.

4. Паропроникність.
Утеплюючи дах чи фасад, слід завжди пам'ятати , що точка роси буде завжди збиратись в районі стіни. Пінопласт не має здатності дихати, а отже з часом починає руйнувати надлишком вологості суміжні з ним матеріали (стіни). Мінеральна вата має високу паропроникність. Пара проходить між волокнами, але не вбирається. Правильно змонтований утеплювач з мінеральної вати - матиме термін служби не менше - 50 років.

5. Шкідники.
Миші та щурі гризуть та руйнують пінопласт. Мінеральна вата не придатна для життя для шкідників будь-якого роду.

6. Монтаж.
Швидший та простіший монтаж утеплення відбувається з пінопластом. При монтажі мінеральної вати слід використовувати респіратори, а також ізолювати шкіру спецодягом від попадання волокон вати, що можуть викликати подразнення та алергічну реакцію.

7. Ціна.
Зазвичай, базальтова вата дорожча за пінопласт, але все залежить від того, яких виробників кожного утеплювача ми порівнюємо. Якщо ж брати пінопласт та мінеральну вату однакової щільності, то в окремих випадках пінопласт вийде значно дорожчим. Наприклад: для утеплення фасаду використовують мінеральну вату щільністю від 90 кг/м3, або пінопласт щільністю до 35 кг/м3. Звичайно, що різниця в ціні буде значною, але й щільність відрізняється в рази.

Висновок: зважаючи на перечислені порівняльні характеристики можна сказати, що мінеральна вата є значно безпечнішим, комфортнішим, ефективнішим та довговічнішим матеріалом, ніж пінопласт. Однак, остаточне рішення за вами.

Комментарии закрыты.