Геотекстиль TYPAR SF: властивості та сфери застосування

Typar SF - це тонкий, водопроникний нетканий геотекстиль, термічно скріплений, виготовлений з 100% поліпропіленових нескінченних волокон виробництва концерну DuPont Люксембург. Цей матеріал об'єднує високу пружність, подовження 50% (як правило) і велику однорідність. Саме ці властивості надають матеріалу надзвичайну дієздатність і чудові фільтраційні здатності.

Typar SF виготовляється за допомогою безперервного контролю за процесом виготовлення, відстеження за допомогою β-променів і ультразвуку. А ще має дуже високий рівнь однорідності. Під час виробництва використовують спеціальні стабілізатори, які підвищують довговічність.

Геотекстиль Typar SF в конструкціях може виконувати функції стабілізації (зміцнення), захисту, фільтрації і поділу різнофракційних матеріалів. Це все завдяки його унікальним характеристикам.

геотекстиль TYPAR SFПри стабілізації на геотекстиль через вищерозміщений шар передаються напруги розтягнення від прикладеного зовнішнього навантаження, а геотекстиль їх сприймає і перерозподіляє на більшу площу. Таким чином цей процес покращує умови роботи основи грунту, тобто підвищує його несучу здатність.

При поділі геотекстиль Typar SF запобігає змішуванню різнофракційних матеріалів. Наприклад щебінь-пісок або щебінь-грунт основи. Використання геотекстилю зберігає і покращує однорідність і функціональність роботи різних матеріалів. При поділі геотекстиль запобігає вдавленню зернистого шару в шар основи, а також запобігає забрудненню верхнього шару нижнім. Другий випадок дуже актуальний, коли зернистий або щебеневий шар укладається безпосередньо на грунт основи.

При використанні геотекстилю Typar SF в дренажних конструкціях він працює в якості довгострокового і надійного фільтру, який запобігає забиванню дренажних труб і дренажних зернистих шарів. Довготривала робота геотекстилю Typar SF як фільтру забезпечується за рахунок його високої однорідності, різної форми пор розташованих максимально наближено до пор в грунті, а також дуже малою товщиною геотекстильного полотна -0,3 ... 0,4 мм.

Сфера застосовання геотекстилю Typar SF

  • підвищення несучої здатності слабких основ при будівництві автомобільних, залізничних і тимчасових доріг;
  • як розділяючий і армуючий матеріал у залізничному будівництві;
  • у будівництві тимчасових, під'їзних і лісовозних доріг в якості розділяючого і підсилюючого шару;
  • злітно-посадкові смуги аеродромів в якості розділяючого шару між бетонними прошарками;
  • у будівництві дамб і греб, матеріал використовується в якості зворотнього фільтра при захисті укосів кам'яною накидкою, залізобетонними плитами або габіонними матрацами;
  • конструкції з габіонних ящиків і матраців в якості розділяючого шару і зворотнього фільтра;
  • як надійний та довговічний фільтр у дренажних конструкціях.

Більше того, ще однією перевагою геотекстилю є простота монтажу та мінімалізація розходу матеріалу завдяки великій ширині полотен.

Комментарии закрыты.