Який утеплювач не їдять миші?

В сучасному світі питання про утеплення будинку актуальне як ніколи. І незважаючи на те, що на ринку представлено багато теплоізоляційних матеріалів, немає жодного, який міг би задовольнити абсолютно всі, пропоновані до нього вимоги. Тому, кожен покупець зупиняє свій вибір на тому утеплювачі, який відповідає більшій кількості вимог.

Слід зазначити, що мешканці приватних будинків висувають додаткову умову до теплоізоляційного матеріалу - ні гризуни, ні комахи не повинні його пошкодити. З'ясувати, в якому утеплювачі не заводяться миші, допоможе наша стаття.

Перш ніж зрозуміти, в якому утеплювачі не живуть миші, потрібно спочатку з'ясувати, які теплоізоляційні матеріали представлені на вітчизняному ринку та на які показники слід звертати увагу при виборі даного продукту.

Традиційно виділяють 2 види:

1. Органічні. При виготовленні використовується натуральна органічна сировина. До цього виду можна віднести - пінополістирол, поліетилен, ековату, очерет, солому.

2. Неорганічні. Їх на ринку набагато більше. До них відносять:

  • м'який утеплювач - скловата і базальтова вата;
  • твердий - газобетон, пінобетон;
  • сипучий - перліт, вермикуліт;
  • надувний - піноізол.

Показниками, що визначають властивості утеплювачів є теплопровідність, чим вона нижча, тим краще. Власне для того її і встановлюють, щоб забезпечити якомога краще зберігання тепла в будинку.

Також, необхідно при виборі звернути увагу на коефіцієнт паропроникності, який вказаний на упаковці - цей показник вказує, яку кількість вологи пропустить через себе 1 м.кв. матеріалу за добу. Для пінополістиролу він складає 12х10 - 6 мг / (м • год • Па), а для вати - 480х10 - 6 мг / (м • год • Па).

Окрім того, є ще 4 важливі параметри, якими не можна нехтувати, це:

  • гігроскопічність. Здатність накопичувати воду. Мокрий теплоізоляційний матеріал втрачає свої властивості;
  • збереження початкових розмірів. Утеплювач, що просів, навряд чи буде здатний утримувати тепло;
  • негорючість. Пожежна безпека - одна з важливих умов сучасного будинку.
  • біологічна безпека. Адже утеплювач - це складова частина, яка вносить свій внесок у створення мікроклімату в будинку.

Отже, те, що безпечно для людини - безпечно і для інших живих істот. Варто відзначити, що якщо навіть ви вибрали ідеальний варіант - мишки можуть звести нанівець всі ваші зусилля з пошуку. Адже їх бурхлива діяльність вносить корективи в кожен з названих параметрів. Відкинувши вбік вивчення гастрономічних пристрастей мишей, відзначимо, що такий факт, як «неїстівність» утеплювача вкрай мало їх відлякує . Адже не заради їжі вони «дірявлять» ізоляцію. Вони усувають перешкоду в пошуках їжі або облаштовують собі житло. Миші є скрізь, де сухо і тепло. Наскрізні отвори в теплоізоляційному матеріалі і є тим фактором, який різко знижує властивості продукту. Отже, з'ясовуючи, які утеплювачі не гризуть миші, слід відразу ж відкинути органічні види. Адже цілком логічно буде припустити, що матеріали з натуральної сировини припадуть до смаку гризунам.

Наприклад, пінопласт смакує мишкам, адже вони не просто забезпечують собі прохід, а й поїдають його: «Ходи» в пінопласті дуже легко усунути (якщо до них є доступ). Оскільки діри виходять акуратними, а матеріал не обсипається - їх можна просто задути піною. Висновок - органічний утеплювач миші люблять. А пінопласт миші не їдять тільки в тому випадку, якщо він закатаний в бетон у вигляді кульок.

Розглянемо м’який неорганічний утеплювач - скловату і базальтову вату. Вони не зупинять просування миші в бік будинку, якщо здійснено неякісний монтаж. У цих матеріалах миші теж відчувають себе затишно. Навіть більше, оскільки в м'яких матеріалах добре облаштовувати собі житло. Існує думка, що миші і базальтовий утеплювач не сумісні. Поспішаємо вас переконати - дуже навіть сумісні. Правда, лише в тому випадку, якщо здійснено неякісний монтаж утеплювача.

Якщо буквально відповісти на питання, який утеплювач не гризуть миші, то це будуть саме тверді види. Просто тому, що їх дуже складно гризти. Однак ця група може бути використана тільки при будівництві будинку. З огляду на твердість піноскла миші його не їдять. Зазначені матеріали мають високу теплопровідність, що робить їх мало привабливими в якості ізоляції приватного будинку.
Отже, ми з'ясували, що практично всі поширені утеплювачі є відмінним середовищем для існування гризунів. Відповідно, щоб вони і далі могли виконувати свої функції, потрібно подбати про захист теплоізоляції від мишей.

Робити це можна і потрібно на всіх стадіях експлуатації будинку:

  • облаштувати стрічковий фундамент. Це створить перешкоду для проникнення мишей через підлогу;
  • правильно встановлювати теплоізоляцію;

Корисно знати. Кількість швів при установці теплоізоляції має бути зведено до мінімуму. Подібну вимогу містить інструкція до кожного утеплювача. Це створить додатковий захист від гризунів.

Аналізуючи, який утеплювач бояться миші, ми з'ясували, що тільки якісний і правильний монтаж мінерального утеплювача з відповідними характеристиками створить очікуваний кінцевий результат. Якщо теплоізоляція вже встановлена , а гризуни не дають спокою - потрібно якось з цим боротися. В іншому випадку, доведеться міняти ізоляцію з певною періодичністю.

Комментарии закрыты.